Разговор:Константин Миладинов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
P literature grey.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Книжевност, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за книжевноста. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.


WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.Untitled[уреди извор]

Защо тези братя са забравили да напишат, че сборника им с песни от Македонско включва и македонски песни. Явно още не са били чували за нея. 213.226.63.182 (разговор) 12:55, 25 септември 2012 (CEST)

Константин Миладинов бил Бугарин по народност, тој тоа си го има напишано во неговите натписи. Sashko1999 (разговор) 17:45, 1 октомври 2017 (CEST)