Разговор:Карл Сејган

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

==Избришан текст==

Не знам како се случило, ништо не бришев, само ставив неколку вики-врски... Сега не можам да го вратам назад, бидејќи има уредување после него. Може некој да помогне? --Виолетова (разговор) 21:46, 25 април 2009 (UTC)

Поправено. :-)
Поздрав, Wikimk (разговор) 21:58, 25 април 2009 (UTC)
Сè е добро кога добро ќе заврши :) ОК,Добро е штом имало начин --Виолетова (разговор) 22:04, 25 април 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • честопати наместо често пати.
  • досега наместо до сега.
  • цитирана книга наместо cite book, назив на шаблон на македонски јазик.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:40, 1 мај 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:24, 1 мај 2009 (UTC), управуван од Brest.