Равиндра Прабат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Равиндра Прабат во декември 2008 година

Равиндра Прабат — индиски писател и есеист. Познат е по своите прозни дела, во кои со помош на сопсвенитот наративен стил ги спојува фантазијата и митологијата со реалниот свет.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]