Предлошка:ISO 639 name ru

Од Википедија — слободната енциклопедија

руски

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на руски, ако е создадена користејќи го кодот „ru“. Се користи во предлошката {{Ru}}-(руски) а можеби и во {{Ru}}.

Поврзано