Предлошка:ISO 639 name ca

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

каталонски

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на каталонски, ако е создадена користејќи го кодот „ca“. Се користи во предлошката {{Ca}}-(каталонски) а можеби и во {{Ca}}.

Поврзано