Предлошка:Days in month

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Предлошка:Days in month/doc [уреди]

Кажува колку денови има даден месец, за дадена година (има параметри „месец“ и „година“). Ако параметрите недостасуваат, се земаат моменталните месец и година.