Категорија:Предлошки кои користат расчленувачки функции

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа категорија ги опфаќа шаблоните кои се користат со додатокот Расчленувачки функции.

За да го вметнете овој шаблон во некоја статија, додадете го следниов код:

<noinclude>
[[Категорија:Шаблони кои користат расчленувачки функции|{{PAGENAME}}]]
</noinclude>

Ако горниот код го додавате на крај од предлошката, внимавајте отворањето <noinclude> да започнува во ист ред како и последниот знак од кодот на предлошката.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Предлошки кои користат расчленувачки функции“

Прикажани се 34 од вкупно 34 страници во категоријата.