Предлошка:Country data SUD

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data SUD е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Судан

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Судан Наслов на главата статија (Судан)
flag alias Flag of Sudan.svg Назив на сликата (File:Flag of Sudan.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1956Flag of Sudan (1956–1970).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SDN (преглед)Предлошка:Country data SDNПредлошка:Country data SDN
SUD (преглед) Судан Судан

Пример за употреба

  • {{знаме|Судан}} Судан
  • {{знамеикона|Судан}}Судан

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Судан|1956}} Судан
  • {{знамеикона|Судан|1956}}Судан

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: