Предлошка:Country data Qatar

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Qatar е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Катар

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Катар Наслов на главата статија (Катар)
flag alias Flag of Qatar.svg Назив на сликата (File:Flag of Qatar.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
QAT (преглед) Катар Катар

Пример за употреба

  • {{знаме|Катар}} Катар
  • {{знамеикона|Катар}}Катар

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|QAT}}Катар
  • {{државнознаме|QAT}} Катар
  • {{знаме|QAT}} Катар[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]