Предлошка:Country data KEN

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data KEN е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Кенија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кенија Наслов на главата статија (Кенија)
flag alias Flag of Kenya.svg Назив на сликата (File:Flag of Kenya.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of Kenya (1921–1963).svg
navalNaval Ensign of Kenya.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
KEN (преглед) Кенија Кенија

Пример за употреба

  • {{знаме|Кенија}} Кенија
  • {{знамеикона|Кенија}}Кенија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Кенија|colonial}} Кенија
  • {{знамеикона|Кенија|colonial}}Кенија

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|KEN}}Кенија
  • {{државнознаме|KEN}} Кенија
  • {{знаме|KEN}} Кенија[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]