Предлошка:Country data CAM

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data CAM е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Камерун Наслов на главата статија (Камерун)
flag alias Flag of Cameroon.svg Назив на сликата (File:Flag of Cameroon.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of Cameroon.svgFlag of Cameroon.svg
naval40pxNaval Ensign of Cameroon.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CAM (преглед) Камерун Камерун
KAM (преглед)Предлошка:Country data KAMПредлошка:Country data KAM

Пример за употреба

  • {{знаме|Камерун}} Камерун
  • {{знамеикона|Камерун}}Камерун

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Камерун|colonial}} Камерун
  • {{знамеикона|Камерун|colonial}}Камерун

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|CAM}}Камерун
  • {{државнознаме|CAM}} Камерун
  • {{знаме|CAM}} Камерун[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]