Предлошка:Country data Чад

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Чад е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Чад

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чад Наслов на главата статија (Чад)
flag alias Flag of Chad.svg Назив на сликата (File:Flag of Chad.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
TCD (преглед)Предлошка:Country data TCDПредлошка:Country data TCD
CHA (преглед) Чад Чад

Пример за употреба

  • {{знаме|Чад}} Чад
  • {{знамеикона|Чад}}Чад

Употреба на алијас за пренасочување