Предлошка:Country data Украина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Украина е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Украина Наслов на главата статија (Украина)
flag alias Flag of Ukraine.svg Назив на сликата (File:Flag of Ukraine.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1918Flag of Ukrainian People's Republic 1917.svgFlag_of_Ukrainian_People's_Republic_1917.svg
naval-1918Naval Ensign of Ukraine (dress, 1918).PNGNaval Ensign of Ukraine (dress, 1918).PNG
navalNaval Ensign of Ukraine.svgNaval Ensign of Ukraine.svg
air forceFlag of the Ukrainian Air Force.jpgFlag of the Ukrainian Air Force.jpg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
УКР (преглед) Украина Украина

Пример за употреба

  • {{знаме|Украина}} Украина
  • {{знамеикона|Украина}}Украина

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Украина|1918}} Украина
  • {{знамеикона|Украина|1918}}Украина

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: