Предлошка:Country data Украинска ССР

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Украинска ССР е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Ukrainian Soviet Socialist Republic.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Украинска ССР Наслов на главата статија (Украинска ССР)
shortname alias Украинска ССР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Ukrainian Soviet Socialist Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Ukrainian Soviet Socialist Republic.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1927Flag of the Ukrainian Soviet Socialist Republic (1929-1937).svgFlag of the Ukrainian SSR (1927-1937).svg
1937Flag of the Ukrainian Soviet Socialist Republic (1937-1949).svgFlag of Ukrainian SSR (1937-1949).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Украинска ССР|1927}} Украинска ССР
  • {{знамеикона|Украинска ССР|1927}}Украинска ССР

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: