Предлошка:Country data Трет Рајх

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Трет Рајх е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Трет Рајх Наслов на главата статија (Трет Рајх)
shortname alias Германија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of German Reich (1935–1945).svg Назив на сликата (File:Flag of German Reich (1935–1945).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1933Flag of the German Reich (1933–1935).svg
navalWar Ensign of Germany 1938-1945.svg
air forceFlag of the Luftwaffe (1945).png
armyFlag of a German Army infantry unit (1936-1945).png

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Предлошка:Воено воздухопловство:

  • {{воено воздухопловство|Трет Рајх}} Луфтвафе
  • {{знамеикона|Трет Рајх|воено воздухопловство}}Трет Рајх

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Предлошка:Армија:

Пример за употреба

  • {{знаме|Трет Рајх}} Трет Рајх
  • {{знамеикона|Трет Рајх}}Трет Рајх
  • {{државнознаме|Трет Рајх}} Германија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Трет Рајх|1933}} Трет Рајх
  • {{знамеикона|Трет Рајх|1933}}Трет Рајх

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: