Предлошка:Country data Вајмарска Република

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Вајмарска Република е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Вајмарска Република Наслов на главата статија (Вајмарска Република)
shortname alias Германија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Germany (3-2 aspect ratio).svg Назив на сликата (File:Flag of Germany (3-2 aspect ratio).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
civilMerchant flag of Germany (1919–1933).svg
navalFlag of Weimar Republic (jack).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: