Предлошка:Country data Германско Царство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Германско Царство е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Германско Царство Наслов на главата статија (Германско Царство)
shortname alias Германија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the German Empire.svg Назив на сликата (File:Flag of the German Empire.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalWar Ensign of Germany (1903-1918).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: