Предлошка:Country data Сирија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Сирија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Сирија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сирија Наслов на главата статија (Сирија)
flag alias Flag of Syria.svg Назив на сликата (File:Flag of Syria.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1932Flag of Syria (1932-1958; 1961-1963).svg
1963Flag of Iraq (1963-1991); Flag of Syria (1963-1972).svg
1972Flag of Syria (1972-1980).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SYR (преглед) Сирија Сирија

Пример за употреба

  • {{знаме|Сирија}} Сирија
  • {{знамеикона|Сирија}}Сирија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Сирија|1932}} Сирија
  • {{знамеикона|Сирија|1932}}Сирија

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|SYR}}Сирија
  • {{државнознаме|SYR}} Сирија
  • {{знаме|SYR}} Сирија

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: