Предлошка:Country data Свети Мартин (Франција)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Свети Мартин (Франција) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Свети Мартин (Франција)

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Свети Мартин (Франција) Наслов на главата статија (Свети Мартин (Франција))
shortname alias Свети Мартин (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of France.svg Назив на сликата (File:Flag of France.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
Свети Мартин (преглед)Предлошка:Country data Свети МартинПредлошка:Country data Свети Мартин

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување