Предлошка:Country data Света Столица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Света Столица е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Света Столица Наслов на главата статија (Света Столица)
flag alias Flag of the Vatican City (2001–2023).svg Назив на сликата (File:Flag of the Vatican City (2001–2023).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Света Столица}} Света Столица
  • {{знамеикона|Света Столица}}Света Столица


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: