Предлошка:Country data Папска Држава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Папска Држава е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Папска Држава Наслов на главата статија (Папска Држава)
flag alias Flag of the Papal States (1808-1870).svg Назив на сликата (File:Flag of the Papal States (1808-1870).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
oldFlag of the Papal States (pre 1808).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Пример за употреба

  • {{знаме|Папска Држава}} Папска Држава
  • {{знамеикона|Папска Држава}}Папска Држава

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Папска Држава|old}} Папска Држава
  • {{знамеикона|Папска Држава|old}}Папска Држава

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: