Предлошка:Country data Самоа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Самоа е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Самоа

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Самоа Наслов на главата статија (Самоа)
flag alias Flag of Samoa.svg Назив на сликата (File:Flag of Samoa.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
колонијално[[File:{{{flag alias-колонијално}}}|40px|border]]{{{flag alias-колонијално}}}

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
САМ (преглед)Предлошка:Country data САМПредлошка:Country data САМ
Западна Самоа (преглед)Предлошка:Country data Западна СамоаПредлошка:Country data Западна Самоа
ВСМ (преглед)Предлошка:Country data ВСМПредлошка:Country data ВСМ

Пример за употреба

  • {{знаме|Самоа}} Самоа
  • {{знамеикона|Самоа}}Самоа

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Самоа|колонијално}} Самоа
  • {{знамеикона|Самоа|колонијално}}Самоа

Употреба на алијас за пренасочување