Предлошка:Country data Нова Каледонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Нова Каледонија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Нова Каледонија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Нова Каледонија Наслов на главата статија (Нова Каледонија)
flag alias Flags of New Caledonia.svg Назив на сликата (File:Flags of New Caledonia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1853Flag of France.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
NCL (преглед) Нова Каледонија Нова Каледонија

Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Нова Каледонија|1853}} Нова Каледонија
  • {{знамеикона|Нова Каледонија|1853}}Нова Каледонија

Употреба на алијас за пренасочување