Предлошка:Country data Мартиник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Мартиник е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Мартиник

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мартиник Наслов на главата статија (Мартиник)
flag alias Flag of France.svg Назив на сликата (File:Flag of France.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
localSnake Flag of Martinique.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MTQ (преглед) Мартиник Мартиник

Пример за употреба

  • {{знаме|Мартиник}} Мартиник
  • {{знамеикона|Мартиник}}Мартиник

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Мартиник|local}} Мартиник
  • {{знамеикона|Мартиник|local}}Мартиник

Употреба на алијас за пренасочување