Предлошка:Country data Литванија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Литванија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Литванија Наслов на главата статија (Литванија)
flag alias Flag of Lithuania.svg Назив на сликата (File:Flag of Lithuania.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1918Flag of Lithuania (1918–1940).svgFlag of Lithuania 1918-1940.svg
1989Flag of Lithuania (1988–2004).svgFlag of Lithuania 1989-2004.svg
navalNaval Ensign of Lithuania.svgNaval Ensign of Lithuania.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ЛИТ (преглед) Литванија Литванија

Пример за употреба

  • {{знаме|Литванија}} Литванија
  • {{знамеикона|Литванија}}Литванија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Литванија|1918}} Литванија
  • {{знамеикона|Литванија|1918}}Литванија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: