Предлошка:Country data Кралство Холандија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Кралство Холандија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Netherlands.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кралство Холандија Наслов на главата статија (Кралство Холандија)
shortname alias Холандија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Netherlands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Netherlands.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: