Предлошка:Country data Аруба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Аруба е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Аруба

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Аруба Наслов на главата статија (Аруба)
flag alias Flag of Aruba.svg Назив на сликата (File:Flag of Aruba.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
АРУ (преглед) Аруба Аруба

Пример за употреба

  • {{знаме|Аруба}} Аруба
  • {{знамеикона|Аруба}}Аруба

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|АРУ}}Аруба
  • {{државнознаме|АРУ}} Аруба
  • {{знаме|АРУ}} Аруба