Предлошка:Country data Курасао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Курасао е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Курасао Наслов на главата статија (Курасао)
flag alias Flag of Curaçao.svg Назив на сликата (File:Flag of Curaçao.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CUW (преглед) Курасао Курасао
CUR (преглед) Курасао Курасао
Curacao (преглед) Курасао Курасао

Пример за употреба

  • {{знаме|Курасао}} Курасао
  • {{знамеикона|Курасао}}Курасао

Употреба на алијас за пренасочување