Предлошка:Country data Костарика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Костарика е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Костарика

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Костарика Наслов на главата статија (Костарика)
flag alias Flag of Costa Rica.svg Назив на сликата (File:Flag of Costa Rica.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1839Flag of Costa Rica (1838-1840).svg
stateFlag of Costa Rica (state).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CRI (преглед) Костарика Костарика
CRC (преглед) Костарика Костарика

Пример за употреба

  • {{знаме|Костарика}} Костарика
  • {{знамеикона|Костарика}}Костарика

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Костарика|1839}} Костарика
  • {{знамеикона|Костарика|1839}}Костарика

Употреба на алијас за пренасочување