Предлошка:Country data Валис и Футуна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Валис и Футуна е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Валис и Футуна

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Валис и Футуна Наслов на главата статија (Валис и Футуна)
flag alias Flag of France.svg Назив на сликата (File:Flag of France.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
localFlag of Wallis and Futuna.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
WLF (преглед) Валис и Футуна Валис и Футуна

Пример за употреба

  • {{знаме|Валис и Футуна}} Валис и Футуна
  • {{знамеикона|Валис и Футуна}}Валис и Футуна

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Валис и Футуна|local}} Валис и Футуна
  • {{знамеикона|Валис и Футуна|local}}Валис и Футуна

Употреба на алијас за пренасочување