Предлошка:Country data Бурунди

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Бурунди е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Бурунди

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бурунди Наслов на главата статија (Бурунди)
flag alias Flag of Burundi.svg Назив на сликата (File:Flag of Burundi.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
БУР (преглед) Бурунди Бурунди

Пример за употреба

  • {{знаме|Бурунди}} Бурунди
  • {{знамеикона|Бурунди}}Бурунди

Употреба на алијас за пренасочување