Предлошка:Country data Авганистан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Авганистан е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Авганистан Наслов на главата статија (Авганистан)
flag alias Flag of Afghanistan.svg Назив на сликата (File:Flag of Afghanistan.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1901Flag of Afghanistan 1901.svgFlag of Afghanistan 1901.svg
1919Flag of Afghanistan (1919-1928).svgFlag of Afghanistan (1919-1928).svg
1931NF 1931 - 1974.jpgNF 1931 - 1974.jpg
1980Flag of Afghanistan (1979-1987).svgFlag of Afghanistan (1979-1987).svg
1987Flag of Afghanistan (1987–1992).svgFlag of Afghanistan (1987–1992).svg
1992Flag of Afghanistan (1992–2001).svgFlag of Afghanistan (1992–2001).svg
TalibanFlag of Taliban.svgFlag of Taliban.svg
2001Flag of Afghanistan 2001.svgFlag of Afghanistan 2001.svg
2002Flag of Afghanistan (2002-2004).svgFlag of Afghanistan (2002-2004).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
AFG (преглед) Авганистан Авганистан

Пример за употреба

  • {{знаме|Авганистан}} Авганистан
  • {{знамеикона|Авганистан}}Авганистан

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Авганистан|1901}} Авганистан
  • {{знамеикона|Авганистан|1901}}Авганистан

Употреба на алијас за пренасочување