Предлошка:Bkw-rt

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{country data {{{1}}} | flagright/core | variant = | size = | name = | altlink = Женска кошаркарска репрезентација на | altvar = кошарка | mw = жени

}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Опис[уреди извор]

{{bk-rt|nation|variant|size=optional|name=optional}}

Параметри
  • nation — име на држава
  • variant (незадолжително) — верзии на знаме
  • size (незадолжително) — големина на знаме
  • name (незадолжително) — верзија на името

Примери[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]

  • Template:bk — машка кошаркарска репрезентација
  • Template:bkw — женска кошаркарска репрезентација
  • Template:bk-rt — за да се појави знамето од десна страна
  • Template:bk-big — за да се појави поголемо знаме, со името на екипата под знамето
  • Template:bkw-big — за да се појави поголемо знаме, со името на екипата под знамето