Предлошка:Bkw

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{country data {{{1}}} | flaglink/core | variant = | size = | name = | altlink = Женска кошаркарска репрезентација на | altvar = кошарка | mw = жени

}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Опис[уреди извор]

{{bk|nation|variant|size=optional|name=optional}}

Параметри
  • nation — името на државата
  • variant (незадолжително) — за верзии на знамиња
  • size (незадолжително) — за големина на знаме
  • name (незадолжително) — за промена на името на врската

Примери[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]

  • Template:bk — машка кошаркарска репрезентација
  • Template:bk-rt — за да се појави знамето од десна страна
  • Template:bk-big — за да се појави поголемо знаме, со името на екипата под знамето
  • Template:bkw-rt — за да се појави знамето од десна страна
  • Template:bkw-big — за да се појави поголемо знаме, со името на екипата под знамето