Предлошка:Светско наследство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

 1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Предлошка:Светско наследство/doc [уреди]

Синтакса

{{Светско наследство
|Name    = 
|Image    = (необврзно)
|imagecaption= (необврзно)
|State_Party = 
|Type    =
|Criteria  =
|ID     =
|Link    = (необврзно) 
|Region   = 
|Coordinates = (необврзно; видете {{tl|coord}}) 
|Year    = 
|Session   = (необврзно)
|Extension  = (необврзно)
|Danger   = (необврзно)
}}

Белешки

 • За Регион, користете ја оваа УНЕСКО класификација [1]:
Африка опфаќајки ја Супсахарска Африка
Арапски држави Северна Африка и Блискиот Исток
Азија-Пацифик Азија и Океанија
Европа и Северна Америка Европа, Канада, САД
Латинска Америка и Карибите цела Западна Полутопка без Канада и САД

</noinclude>