Предлошка:Рубин-белешка/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка се става на почетокот на статијата за да се предупредат читателите дека може да им требаат посебни пролагодувања за да може правилно да им се прикажат рубинските знаци.

Поврзано[уреди извор]

Главна предлошка за предупредувања за знаци

Сродни предлошки