Прејди на содржината

Предлошка:Непотпишан

Од Википедија — слободната енциклопедија

—Претходниот непотпишан коментар е додаден од [[Корисник:{{{1}}}|{{{1}}}]] ([[Разговор со корисник:{{{1}}}|разговор]] • [[Special:Contributions/{{{1}}}|придонеси]])

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба

[уреди извор]

Предлошка за означување на непотпишани коментари на страници за разговор.
{{subst:Непотпишан|Корисничко име|време, датум}}

Пример

[уреди извор]

{{subst:Непотпишан|Brainmachine|2 јануари 1996, 16:28}}
ќе произведе:
—Претходниот непотпишан коментар е додаден од Brainmachine (разговорпридонеси) 2 јануари 1996, 16:28

За известување на непотпишувачот

[уреди извор]

Поврзано

[уреди извор]