Предлошка:Непотпишан/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Предлошка за означување на непотпишани коментари на страници за разговор.
{{subst:Непотпишан|Корисничко име|време, датум}}

Пример[уреди извор]

{{subst:Непотпишан|Brainmachine|2 јануари 1996, 16:28}}
ќе произведе:
—Претходниот непотпишан коментар е додаден од Brainmachine (разговорпридонеси) 2 јануари 1996, 16:28

За известување на непотпишувачот[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]