Предлошка:Корејски текст/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка се става на почетокот на статијата за да се предупредат читателите дека може да им требаат посебни пролагодувања за да може правилно да им се прикажат корејските знаци.

За помала предлошка без слика, користете параметар за празна слика: {{к орејски текст|image=}}

Поврзано[уреди извор]

Главна предлошка за предупредување за знаци

Сродни предлошки