Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија за корисник/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија

Користење[уреди извор]

Инфокутија за корисник
аргат
Викиатгатчето како работи напорно
Викиатгатчето како работи напорно
Име Викиаргатче
Пол среден
Сексуалност ниедна
Датум на раѓање 1 јануари 2001
Адреса Предложен простор
Занимање невработен
Религија пастафаријанство
Политика антидисидентизам
Крвна група ниедна
Контакт инфо
Е-пошта user@website.com
Интереси
 • Википедија
  • Кориснички страници
  • Предлошки
 • Луѓе
  • Нивните размислувања
  • Нивните интереси
  • И така натаму
Кориснички кутии
Овој корисник неодамна научил да користи кориснички кутии.

Пример:

{{Инфокутија за корисник
| фонт-боја       = green
| ширина         = 
| табела-боја      = 
| боја          = lightblue
| статус         = аргат
| слика         = Wikipedesketch.png
| слика-ширина      = 210п
| слика-опис       = Викиаргатчето како работи напорно
| име          = Викиаргатче
| потпис         = 
| име-раѓање       = 
| пол          = среден
| раса          = 
| етничка припадност   = 
| висина         = 
| тежина         = 
| коса          = 
| очи          = 
| сексуалност      = ниедна
| роден-датум      = 1 јануари 2001
| роден-место      = 
| потекло        = 
| часовен појас     = 
| локација        = Предложен простор
| земја         = 
| брачен статус     = 
| сопружник       = 
| девојка        = 
| момче         = 
| родители        = 
| деца          = 
| занимање        = невработен
| вработување      = 
| образование      = 
| универзитет      = 
| средно училиште    = 
| хобија         = 
| религија        = пастафаријанство
| политика        = антидисидентизам
| алијаси        = 
| IQ           = 
| личност-тип      = 
| крвна група      = ниедна
| друго-1        = 
| друго-1-наслов     = 
| друго-2        = 
| друго-2-наслов     = 
| друго-3        = 
| друго-3-наслов     = 
| друго-4        = 
| друго-4-наслов     = 
| вебсајт        = 
| блог          = 
| е-пошта        = user@website.com
| ICQ          = 
| AIM          = 
| GTalk         = 
| MSN          = 
| Yahoo         = 
| .Mac          = 
| IRC          = 
| интереси        = *Википедија
** Кориснички страници
** Предлошки
* Луѓе
** Нивните размислувања
** Нивните интереси
** И така натаму
| контакт-друго-1    = 
| контакт-друго-1-наслов = 
| контакт-друго-2    = 
| контакт-друго-2-наслов = 
| потстраници      = 
| кориснички кутии    = {{Корисник Неодамна открил кориснички кутии}}
}}

Сите параметри се изборни.