Предлошка:Инфокутија Полициски службеник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија Полициски службеник
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

{{Инфокутија Полициски службеник}} е инфокутија која се користи во статии за важни полициски службеници.

Употреба[уреди извор]

Инфокутија Полициски службеник
{{Инфокутија Полициски службеник
| honorific_prefix = 
| name       = 
| honorific_suffix = 
| image      = 
| image_size    = 
| alt       = 
| caption     = 
| native_name   = 
| native_name_lang = 
| birth_date    = <!-- {{Роден на и возраст|ГГГГ|ММ|ДД|df=y}} -->
| birth_place   = 
| death_date    = <!-- {{Починал на и возраст|ГГГГ|ММ|ДД|гггг|мм|дд|df=y}} -->
| death_place   = 
| resting_place  = 
| resting_place_coordinates = <!-- {{Coord|ГЕО. ШИРИНА|ГЕО. ДОЛЖИНА|type:landmark|display=inline,title}} -->
| other_names   = 
| alma_mater    = 
| relatives    = 
| awards      = 
| website     = <!-- {{URL|primer.mk}} -->
| currentstatus  = 
| department    = 
| badgenumber   = 
| shieldnumber   = 
| allegiance    = 
| service     = 
| serviceyears   = 
| rank       = 
| memorials    = 
| laterwork    = 
| module      = 
}}

Пример[уреди извор]

Горан Станишевски
Роден(а)20 октомври 1980(1980-10-20)
Куманово, тогаш СР Македонија
Починал(а)30 јули 2016(2016-07-30) (возр. 35)
Средорек, Куманово, Македонија
ПочивалиштеКарпош, Куманово, Македонија
42°09′20″ N; 21°44′05″ E / 42.1555° N; 21.7347° E / 42.1555; 21.7347
Други имињаГошо
Полициска кариера
Орган(и)
ЗемјаМакедонија Македонија
Години во служба11 (2005-2016)
Чин(ови)Полицаец
{{Инфокутија Полициски службеник
| honorific_prefix = 
| name       = Горан Станишевски
| honorific_suffix = 
| image      = 
| image_size    = 
| alt       = 
| caption     = 
| native_name   = 
| native_name_lang = 
| birth_date    = {{birth date|1980|10|20|df=yes}}
| birth_place   = [[Куманово]], тогаш [[СР Македонија]]
| death_date    = {{death date and age|2016|7|30|1980|10|20|df=yes}}
| death_place   = Средорек, [[Куманово]], [[Македонија]]
| resting_place  = [[Карпош (населба во Куманово)|Карпош]], [[Куманово]], [[Македонија]]
| resting_place_coordinates = {{Coord|42.1555|N|21.7347|E|type:landmark|display=inline}}
| other_names   = Гошо
| alma_mater    = 
| relatives    = 
| awards      = 
| website     = 
| currentstatus  = 
| department    = * 2005-2009:<br>Регионален центар за гранични работи „Север“
* 2012-2013:<br>[[Гранична полиција на Македонија|Сектор за гранични работи и миграција]]
* 2009-2012 и 2013-2016:<br>[[Сектор за внатрешни работи – Куманово|Сектор за внатрешни работи Куманово]]
** 2015-2016:<br>[[Посебна единица за поддршка]]
| badgenumber   = 
| shieldnumber   = 
| allegiance    = 
| service     = {{MKD}}
| serviceyears   = 11 (2005-2016)
| rank       = Полицаец
| memorials    = 
| laterwork    = 
| module      = 
}}

Поврзано[уреди извор]