Предлошка:Инфокутија Вселенска агенција

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{име}}}
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Користење[уреди извор]

{{Инфокутија за вселенска агенција
| широчина    = 
| име      = 
| изворно_име  = 
| слика     = 
| слика_големина = <!-- (ако не внесувате специфична големина, избришете го целото поле! -->
| опис      = 
| сопственик   = 
| основана    = 
| штаб      = 
| станица    = 
| мото      = 
| администратор = 
| буџет     = 
| мрежно_место  = 
| печат     = 
| печат_големина = 
| печат_опис   = 
}}

Пример[уреди извор]

{{Инфокутија за вселенска агенција
| широчина    = 240п
| име      = Европска Вселенска Агенција
| изворно_име  = Agence spatiale européenne
| слика     = Example.png
| слика_големина = 173п
| опис      = Логото на ASE
| сопственик   = 
| основана    = [[1974]]
| штаб      = [[Париз]], [[Франција]]
| станица    = [[Куру]], [[Француска Гвајана]]
| мото      = 
| администратор = [[Жан-Жак Дорден]]
| буџет     = 2,9 милијарди [[Евро|€]] (2006)
| мрежно_место    = [http://www.esa.int/ esa.int]
| печат     = 
| печат_големина = 
| печат_опис   = 
}}
Европска Вселенска Агенција
Agence spatiale européenne
Логото на ASE
Основана1974
Главен штабПариз, Франција
Вселенска станицаКуру, Француска Гвајана
УправникЖан-Жак Дорден
Буџет2,9 милијарди (2006)
Мреж. местоwww.esa.int