Предлошка:Добредојде-анон-вандал2

Од Википедија — слободната енциклопедија

Добре дојде на Википедија


Здраво, Добредојде-анон-вандал2, и добре дојде на Википедија!

Благодариме за Вашите придонеси. Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете.

Некој користејќи ја оваа IP-адреса направил некорисни уредувања, кои беа отстранети. Ако вие не го направивте ова, би било корисно да размислите за добивање на корисничко име за да се избегнат забуни со други корисници.

Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, оставете порака на Селската чешма, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде! --~~~~

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

За да ја употребите оваа предлошка, додадете {{subst:добредојде-анон-вандал}} на страницата за разговор на анонимниот корисник.

Параметри:

  • Релевантната страница: {{subst:добредојде-анон-вандал|Статија}}
  • Вашето ине: {{subst:добредојде-анон-вандал|Статија|Име}}

Поврзано[уреди извор]