Предлошка:Грб

Од Википедија — слободната енциклопедија

link={{{1}}} [[{{{1}}}|{{{1}}}]]

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка се користи за употреба на икона на грб од некоја држава, општина, регион или град со внатрешна врска. Важно е да се пише точното име на статијата. Кодот за користење на предлошкава е: {{грб|име на статијата}}

Така на пример, кодовите:

  • {{грб|Богданци}}
  • {{грб|Берово}}
  • {{грб|Источен Регион}}
  • {{грб|Македонија}}

даваат:

Поврзано[уреди извор]