Предлошка:Босна и Херцеговина на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Босна и Херцеговина на Олимписките игри

Знаме на Босна и Херцеговина
МОК-код  BIH
НОК Олимписки комитет на Босна и Херцеговина
официјално мрежно место (босански) (хрватски) (српски)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008
Зимски олимпијади
1994 • 1998 • 2002 • 2006
Други поврзани настапи
Југославија (1920–1992 зимски)