Предлошка:Белорусија на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Белорусија на Олимписките игри

Знаме на Белорусија
МОК-код  BLR
НОК Белоруски олимписки комитет
официјално мрежно место (руски)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1996 • 2000 • 2004 • 2008
Зимски олимпијади
1994 • 1998 • 2002 • 2006
Други поврзани настапи
СССР (1952–1988)
Обединета екипа (1992)