Прејди на содржината

Подрачна библиотека „Искра“ (Оризари)

Од Википедија — слободната енциклопедија
ЈОУ Библиотека „Искра“ - Кочани, Подрачна библиотека Оризари
Зградата на библиотеката во 2023 година
Карта
ЗемјаМакедонија
МестоОризари
Огранок наБиблиотека „Искра“ - Кочани
Карта


Подрачна библиотека „Искра“библиотека и огранок на Библиотека „Искра“ - Кочани. Библиотеката се наоѓа во Оризари.

Местоположба

[уреди | уреди извор]
Влезот на библиотеката.

Библиотеката е сместена во северниот дел на Оризари, веднаш на исток од ОУ „Крсте Петков Мисирков“.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]