Податотека:Во шумата на Баба 2015.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(4.310 × 2.868 пиксели, големина: 4,06 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Идеално место за пешачење во природа. Наубавите шуми во Македонија на планината Баба
English: Macedonian Pine Pinus peuce forest, Baba Mountain, Macedonia
Датум
Извор сопствено дело
Автор Darkocv
Wiki Loves Earth Macedonia
Ова е фотографија на природна област во Македонија со код: A01
Wiki Loves Earth 2015
Сликава е подигната како дел од натпреварот „Вики ја сака земјата 2015“.

aragonés | العربية | asturianu | azərbaycanca | български | বাংলা | brezhoneg | català | čeština | Cymraeg | Deutsch | Ελληνικά | English | español | eesti | euskara | فارسی | français | galego | hrvatski | հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | नेपाली | Nederlands | norsk | polski | português | português do Brasil | русский | sicilianu | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | українська | 中文 | +/−

Flag of North Macedonia.svg

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.


Wiki Loves Earth 2015
Сликава е подигната како дел од натпреварот „Вики ја сака земјата 2015“.

aragonés | العربية | asturianu | azərbaycanca | български | বাংলা | brezhoneg | català | čeština | Cymraeg | Deutsch | Ελληνικά | English | español | eesti | euskara | فارسی | français | galego | hrvatski | հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | नेपाली | Nederlands | norsk | polski | português | português do Brasil | русский | sicilianu | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | українська | 中文 | +/−

Flag of North Macedonia.svg

WLE Barnstar finalist 2014 notext.png
Оваа слика освои VI награда во Macedonia на Вики ја сака Земјата 2015 — најголемиот фотографски натпревар на светот!

বাংলা | Deutsch | English | español | français | français | italiano | македонски | português | română | русский | svenska | українська | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:21, 31 мај 2015Минијатура на верзијата од 18:21, 31 мај 20154.310 × 2.868 (4,06 МБ)DarkocvUser created page with UploadWizard

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци