Податотека:'Russia’s Tibet’ Opens to Jet-Age Tourism.theora.ogv

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(Ogg мултиплексирана аудио/видео снимка, Theora/Vorbis, времетраење 3 м 9 с, 1.280 × 720 пиксели, вкупно 841 Кб/с)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: VOA reporter tours the Altai region, speaking to locals. Shows a throat singer, and several other slice of life scenes.
Polski: Materiał Głosu Ameryki z 2012 roku na temat rozwoju turystyki w Kraju Ałtajskim, w Rosji.
Датум
Извор VOA (the file was available on VOA's web site at the time of the upload [1] and has since been posted by VOA on YouTube
Автор James Brooke
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Оваа слика е во јавна сопственост бидејќи е преземена од „Глас на Америка“ - официјалната надворешна радио и ТВ служба на Федералната влада на САД.

Услови на употреба (информации за авторските права).


Напомена: „Глас на Америка“ преобјавува репортажи и вести од агенциите Асошиејтед Прес, Франс-Прес и други. Овие агенции не се во јавна сопственост. Проверувајте го авторството на сликите.
Logo of the VOA
Оваа податотека, првично објавена на VOA (the file was available on VOA's web site at the time of the upload [2] and has since been posted by VOA on YouTube)., е прегледана на од администраторот или прегледувачот Racconish, кој потврдил дека истата таму е достапна под лиценцата изјавена на тој датум.

Оценка

Снимка на денот Оваа податотека е избрана за снимка на денот за 15 јануари 2018. Нејзиниот опис гласи:
Македонски: Туристичките можности на Алтајскиот крај во Русија. Снимка од 2012 г.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна04:38, 24 септември 20123 м 9 с, 1.280 × 720 (18,97 МБ)Oaktree b{{Information |Description ={{en|1=VOA reporter tours the Altai region, speaking to locals. Shows a throat singer, and several other slice of life scenes.}} |Source =http://www.voanews.com/content/russias-tibet-opens-to-jet-age-tourism/15102...

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци