Прејди на содржината

Пенг Бо

Од Википедија — слободната енциклопедија

Пенг Бо (роден 10 јуни 1962) е кинески кану-спринтер кој се натпреваруваше во средината на 1980-те. На Летните олимписки игри 1984, во Лос Анџелес, тој беше елиминиран во загревањата во дисциплината К-2 1000 метри.

Наводи[уреди | уреди извор]